Prego

Kendim ve Prego Hakkında

Ben Kimim?

İtalya bloğuma hoşgeldiniz. Ben Can. Hayatımın üç farklı döneminde Türkiye'nin üç büyük şehrinde yaşadıktan sonra üniversite eğitimim için yurtdışına gitmeye karar verdim. Önce Amerika'da, Brown Üniversitesi'nde bir sene fizik bölümünde okudum. Bu süre boyunca Amerika'nın benim eğitim hayatım için doğru olmadığına ve fiziği her ne kadar sevsem de bilgisayar mühendisliğinin beni daha mutlu edeceğine karar verdim. Bunu takip eden sene Türkiye'ye döndüm. Kendi kendime programlama öğrenmeye başlayıp İtalya'da okuma hayalim için hazırlandım. 2017 senesinde TIL sınavından tam puan alarak Politecnico di Torino üniversitesi bilgisayar mühendisliği bölümüne girdim. Covid-19 krizi de dahil, 5 senedir İtalya'da yaşıyorum.

Prego'nun Amacı Nedir?

Ailesinden uzakta eğitim gören her öğrenci gibi benim de birçok zorluğu deneme yanılma yoluyla kendi başıma aşmam gerekti. Bu süreç bana çok değerli deneyimler ve beceriler kazandırdı. Bu bloğu hazırlama amacım İtalya'da okumaya karar vermiş öğrencilerle öğrendiklerimi ve deneyimlerimi paylaşarak, mümkünse onların hayatlarını kolaylaştırabilmek ve benim yaptığım hataları onların da tekrarlamaması için yol gösterebilmek.

Danışmanlık Şirketleri Hakkında

Çoğu danışmanlık şirketinin ancak belli bir ücret karşılığında size rehberlik edeceği birçok konuda ihtiyacınız olan bilgileri ve daha fazlasını Prego'da bulabilirsiniz. Yine de, bence İtalya'ya gelmeyi düşünen herkes güvendiği bir danışmanlık şirketi ile çalışmalıdır. Konsolosluklarla, üniversitelerle iletişim halinde olan, kural değişikliklerini takip ederek yeniliklere hızlıca ayak uydurabilen, sizin İtalya'ya varma ve yerleşme sürecinizde sorumluluk alabilecek bir danışmanlık şirketiyle çalışmak sizi rahatlatacaktır.